Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Kosmetika a úprava psa

Jak správně pečovat o svého psa?

Pokud chcete mít krásného, zdravého a voňavého pejska, bude potřeba mu věnovat adekvátní péči. Občas ho vykoupat, ostříhat mu drápky nebo pročesat srst. Jak na to? Na to se vám pokusí odpovědět tento rádce.
 

Nechce se vám číst? Vyberte si rovnou:

 
 
 

1. Jaký vybrat šampon?

V žádném případě nedoporučujeme umývat pejska lidským šamponem. Vždy kupte speciální psí, snažte se vybírat ty na přírodní bázi, s co nejvyšším poměrem olejů a neparfemované. Platí, že čím méně šampon pění, tím lépe – je to důkaz méně chemických látek. Samozřejmě vždy sledujte, jak pejsek na šampon reaguje a v případě potřeby ho vyměňte.
 
 
 

2. Jak a jak často psa česat?

Psi milují česání, takže jim ho dopřávejte hned od malička. Můžete i 2x denně, minimálně však jednou týdně. Vždy česejte pod úhlem 45 stupňů a příliš na pokožku netlačte – časem sami poznáte, jaká intenzita je nejlepší.
 
 
 

3. Jak a jak často stříhat drápky?

Většina zdravých psů si drápky obrousí sama – přirozeným způsobem po chůzi na tvrdém povrchu. Pokud to tedy není vyložené nutné, drápky nestříhejte. Jestliže už však přerostly (když pes stojí, dotýká se drápky země), vezměte do ruky kleštičky a drápky ostříhejte. Ne najednou, ale vždy postupně po kouskách, abyste nestřihli do živého.
 
 
 

4. Jak pejska správně ostříhat?

Svého psa můžete nechat ostříhat ve speciálním salonu nebo svépomocí doma. Při domácím stříhání psa vždy nejprve poctivě vykoupejte, vysušte a srst vyčesejte. Poté ho postavte na stoličku do vaší výšky a začněte stříhat. Vždy proti růstu srsti, opatrně a velmi pomalu. Spěch v tomto případě není na místě.
 
 
 
Rádce pro Vás připravil ochod: Obojky.cz
Porovnat kosmetika a úprava psa